اطلاعات

یادگیری آسان زبان آلمانی

در این مقاله توصیه های مربوط با یادگیری آسان زبان آلمانی را میخوانید!!!!!

نه تنها درزبان آلمانی، که در هر زبان دیگری نیز، شروع کردن فرآیند یادگیری، از ادامه دادنش مهم تر است. از همین ابتدا این نکات را در بدن خود جا بیندازید. تاثیرش به شکل غیر قابل باوری ملموس است.

۱-سبک یادگیری شما چیست؟

خیلی ها سوال می کنند که بهترین روش یادگیری زبان مثلا آلمانی یا انگلیسی چیست؟ مهم ترین نکته همین است! به خودتان نگاه کنید و ببینید شما چه نوع زبان آموزی هستید؟

  • آیا  بصری هستید که مطالب را به کمک تصاویر، خیلی بهتر و سریع تر یاد می گیرد؟
  • آیا  شنیداری هستید که به کمک فایل های صوتی بهتر می آموزد؟
  • جنبشی هستید؟ یعنی از طریق تعامل با دیگران و در کلاس بهتر یاد می گیرید؟

اگر قبلا هم زبان دیگری یاد گرفته اید، ببینید تجربه شما چه می گوید؟ در بسیاری از کلاس های آموزش زبان فرانسه، بیشتر به جنبه گفتاری پرداخته می شود و از جنبه مهم نوشتاری غافل می شوند.

همچنین تجربه ثابت کرده است که بسیاری از افراد در کلاس نمی توانند تمرکز کنند یا موارد برهم زننده تمرکز زیاد است یا نمی توانند مطالب را برای بار اول یاد بگیرند و بار دوم هم کسی نیست که به آنها آموزش دهد.

۲- در هر روز ۳۰ لغت و عبارت یاد بگیرید

در سه ماه چیزی حدود ۷۰ درصد کلمات مورد نیاز سطح ابتدایی تا متوسطه زبان آلمانی را با این مقدار از کلمات خواهید آموخت. سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که رایج ترین هستند.

  • مطمئن شوید که هر روز کلمات را در قالب جملات بکار برده و تمرین می کنید (تا فراموشتان نشوند)
  • کلمات پر کاربرد زبان آلمانی را جستجو کنید (روی همین لینک کلیک کنید، تعدادی از آنها را همین الان به شما نشان دادیم!)
  • هر چیزی در محیط اطراف خصوصا در خانه می بینید با معادل آلمانی صدایش کنید (تمرین جالب و بسیار موثری است)
  • از فلش کارت ها و موبایل تان استفاده کنید (یعنی لیست لغاتی که همیشه همراهتان باشد)

۳- گرامر آلمانی را بصورت اصولی بیاموزید نه اینترنتی!

منظور این است که فعل ها و اسم ها چه تفاوت هایی دارند (خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید مهم است!).

گرامر هر زبانی به طرز عجیبی در یادگیری سریع و آسان تر آن زبان تاثیر دارد. مثلا اینکه وقتی می خواهید بگویید اتاق کناری من، اشتباها نگویید کنار اتاق من

۴-کم کم خودتان را در آلمانی غرق کنید

بعد از اینکه کم کم و بادقت گام های اول را برداشتید، شروع به خواندن متون و نوشتن آنها به زبان آلمانی کنید. به این ترتیب با زبان و ساختار آن بهتر آشنا می شوید و بطور اتوماتیک مجبور می شوید از کلمات استفاده کرده و آنها را بهتر به خاطر بسپارید.

  • از کتاب های آموزش زبان آلمانی برای کودکان شروع کنید (هیچ اشکالی ندارد!)
  • یک ایده فوق العاده برای یادگیری سریع تر این است که کتاب یا داستان یا موضوعات مورد علاقه خودتان را به زبان آلمانی پیدا کنید و خودتان هم راجب آنها بنویسید.
  • یک مجله آلمانی زبان پیدا کنید، آن را بخوانید و چند کلمه ای نظرتان را راجب پاراگراف هایش بنویسید.

۵-شروع به گوش دادن به فایل های صوتی آلمانی زبان کنید

واضح است، اخبار، فایل های صوتی، پادکست ها، فیلم و سریال های آلمانی را تا می توانید گوش کنید و سعی کنید با تلفظ صحیح کلمات و با ترکیب بندی جملات گوش تان را آشنا کنید.

این قضیه واقعا سرعت یادگیری زبان آلمانی را افزایش می دهد.

بعد از همه این موارد حالا باید شروع به صحبت کردن به زبان آلمانی کنید، نه قبل از آن (چون اگر بدون تسلط شروع به حرف زدن کنید، اشتباهاتی در صحبت شما وجود خواهد داشت و این اشتباهات اصطلاحا از همان اول در بدنتان جا خواهد افتاد)

باز هم تاکید می کنیم، یادگیری مقدماتی زبان آلمانی، بسیار حساس و حیاتی است. به تنهایی از پس آن بر نمی آیید و کلاس های آموزش زبان آلمانی هم مشکلات متعددی دارند آنگونه که اشاره شد.

هر گونه سوال یا نظری در این باره دارید در بخش نظرات با ما و سایر زبان آموزان آلمانی به اشتراک بگذارید. خوشحال می شویم.

توصیه های دیگر یادگیری زبان آلمانی

۱. فهرست کلمات پرتکرار: پراستفاده ترین واژگان آلمانی را یاد بگیرید.

به خصوص در ابتدا، یادگیری و تمرین واژگان، بخش اصلی یادگیری سریع زبان آلمانی است. هیچ راه میانبری وجود ندارد.

با این حال، همه کلمات برابر نیستند. مهم است بر روی کلماتی تمرکز کنید که بیش‌ترین کاربرد را در زبان دارد.

از لحاظ یادگیری زبان، پرکاربردترین لغات به این معنی است که ممکن است شما چقدر از یک کلمه خاص در مکالمه روزمره استفاده کنید. این جایی است که لیست کلمات پر تکرار مطرح می‌ شود.

لازم نیست همه این نکات را برای شیوایی کاربردی یاد بگیرید. ۱۰۰۰ واژه پر استفاده در زبان آلمانی حدود ۸۰ % از زبان نوشتاری را تشکیل می‌ دهند.

بنابراین اگر بر روی آن‌ها تمرکز کنید، یک دایره لغات بزرگی در زبان آلمان خواهید داشت که قادر به درک آن هستید. این آسان‌ترین راه برای یادگیری کلمات آلمانی است که در زندگی واقعی به آن نیاز دارید.

لیست‌های فراوانی برای همه زبان‌ها می‌تواند در اینترنت به راحتی یافت شود. مکان شروع خوب wiktionary است، اما شما با کمک موتور جستجو موارد بیشتری برای انتخاب پیدا خواهید کرد.

برای حفظ  و به خاطر سپاری بهتر لغات، من می‌توانم نرم‌افزار flashcard Anki  را توصیه کنم.

این روش تکرار در فواصل مشخص را ارایه می‌دهد که به این معنی است که به جای مطالعه کلمات یکسان در یک ترتیب یکسان، Anki  آن‌ها را در فواصل زمانی استراتژیک به شما نشان خواهد داد.

به این ترتیب آن‌ها به حافظه بلند مدت شما وارد می‌شوند. همچنین تعداد کلماتی را که شما از قبل می‌دانید را ردیابی می ‌کند.

توصیه های یادگیری زبان آلمانی

۲: افعال Modal را برای یادگیری سریع زبان آلمانی به کار ببرید.

بیایید با آن روبرو شویم، یکی از هیجان ‌انگیزترین چیزهایی که در مورد آلمان وجود دارد تعداد صرف کلمات و حروف ربط است.

فعل ها با توجه به حالت و تنش همانند شخص و اعداد گرامری تغییر می کنند؟ بله درست است!

یادگیری همه اشکال هر فعل می‌تواند خسته‌کننده باشد، به خصوص برای گذشته ناقص یا ساده. در عوض شما یاد می‌گیرید که تنها هفت کلمه را به کار ببرید که به شما اجازه می‌دهد تقریبا هر چیزی که نیاز دارید را بیان کنید؟ این بهتر است، درست است؟

چیزی که من در مورد آن صحبت می‌کنم، افعال Modal، مخصوصا این هفت مورد است:

    können (can)

    wollen (want)

    sollen (should)

    dürfen (may/be allowed to)

    müssen (must)

    möchten (would like)

    mögen (like).

این افعال Modal ، که در یک جمله به کار می‌روند، موقعیت فعل را می‌گیرند و در عوض به سمت پایان جمله در مصدر حرکت می‌کنند.

به عنوان یک فرمول، کمی شبیه این به نظر می‌رسد:

Subject + Verb + Object → Subject + Modal Verb + Object + Verb (infinitive)

یادگیری سریع زبان آلمانی چگونه می‌تواند مفید باشد؟ چون به شما این امکان را می‌دهد که از انواع افعال در تعداد زیادی جمله استفاده کنید

بدون اینکه بدانید چطور هر کدام از آن‌ها را هماهنگ کنید.تا وقتی که شما یاد گرفتید که چطور افعال Modal را هماهنگ کنید، تمام چیزی که شما نیاز دارید فرم مصدری است. این دو جمله را با هم مقایسه کنید:

Ich gehe nach Hause. (من به خانه می‌روم.)

Ich möchte nach Hause gehen. (من دوست دارم به خانه بروم)

در جمله ابتدا، gehen  مزدوج است، اما در جمله دوم در مصدر قرار دارد. این دو جمله دقیقا یک‌سان نیستند، اما کاملا مشخص است و هر فرد بومی متوجه منظور شما خواهد شد.

۳. کدگذاری رنگی: جنسیت اسم های زبان آلمانی را به راحتی به یاد داشته باشید.

چیزی که برای بسیاری از زبان آموزان آلمانی آسان نیست این واقعیت است که زبان آلمانی سه جنس را برای اسامی خود می‌شناسد: مذکر، مونث و خنثی.

این مساله با این واقعیت پیچیده‌تر می‌شود که هیچ قاعده مشخصی وجود ندارد که در آن جنسیت به یک نوع اسم اختصاص داده شود و همیشه یک استثنا وجود دارد.

به نظر می‌رسد که قاعده و قانون خاصی برای این موضوع وجود ندارد. شما چطور می‌توانید یادگیری سریع زبان آلمانی را با تمام این الگوهای گرامری انجام داده و آن را حفظ کنند؟

مرتبط بخوانید:

ساده‌ترین راه برای یادگیری جنسیت در زبان آلمان، رفتار با جنس یک اسم به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر از کلمه درست از ابتدا است.

یک ترفند کوچک برای این که این کار را آسان‌تر و سریع‌تر انجام دهید این است که فلش کارت هایی با چندین رنگ تهیه کرده و رنگ خاصی را به یک جنسیت اختصاص دهید. برای مثال، سبز می‌تواند مردانه باشد، قرمز برای مونث و آبی برای خنثی.

هنگام مطالعه واژگان، هر اسم را بر روی یک کارت در رنگ اختصاص‌یافته به جنسیت خود بنویسید. این به شما یک نشانه بصری می دهد و به شما کمک می‌کند تا به راحتی جنسیت کلمه را به یاد بیاورید.

کدگذاری رنگی را می توان با یک روش یادآوری موثرتر کرد: زمانی که یک اسم یاد می‌گیرید، آن را در ذهنتان توصیف ‌کنید و یک ارتباط ذهنی با رنگ جنسیت دستوری ایجاد کنید.

به عنوان مثال، شما می‌توانید زمانی که کلمه “der Hund,” را یاد می گیرید یک سگ سبز را به یاد داشته باشید. این کار را به طور مداوم انجام دهید و شما در زمان کمی استاد جنسیت آلمانی خواهید بود.

بهترین موسسه ی زبان آلمانی

اینستاگرام ما

سایت اینترنتی دیگر ما

تماس با ما : ۰۹۳۷۴۹۶۸۴۶۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا